KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803020
nr 1380 3020
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap, "Sommardag Gotland", Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 24x29cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:09:37
21/2 13:07:11
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter